Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jak znaleźć drugą połówkę w Internecie?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Większość osób wie o tym, że znalezienie drugiej połówki nie jest zadaniem łatwym. Jest wiele osób, które z uwagi na nieśmiałość lub tego rodzaju aspekty mają w tym procesie obniżone szanse. Z tego powodu od dawna działają agencje matrymonialne, których celem jest łączyć pary, czyli poznawać ze sobą ludzi, którzy potencjalnie mogą być zgraną parą. Tego typu biura istnieją także dziś, choć współcześnie ich rola została ograniczona.

randka
Author: MaloMalverde
Source: http://www.flickr.com
Stało się tak na skutek pojawienia się i spopularyzowania Internetu. Wówczas poznawanie nowych ludzi stało się znacznie łatwiejsze niż do tej pory. Komunikacja przez sieć pozwoliła także na zniwelowanie bariery odległości i poznawanie ludzi z innych rejonów, często nawet bardzo oddalonych. W ten sposób wielu ludzi zaczęło poszukiwać swojego partnera. Zadanie to jest tylko pozornie proste, ponieważ w Internecie wiele osób chce zaprezentować się z jak najlepszej strony. By to zadanie uprościć pojawiły się tak zwane portale randkowe. Ich najważniejszym celem, analogicznie jak biur matrymonialnych, jest kojarzenie par, z tym że poprzez sieć.

Specyfika portali randkowych

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „randki” otrzymuje się wielką liczbę rezultatów. Stron służących poznawaniu osób ze sobą jest bowiem obecnie bardzo wiele, na przykład z uwagi na wielkie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Strony takie zwykle pozwalają na założenie profilu, na którym udostępnia się rozmaite informacje na swój temat, a zwykle również umieszcza zdjęcia. Poszukiwania można prowadzić poprzez porównywanie profili, ale również na podstawie rozmaitych algorytmów proponowanych na portalach.

Jakie dane umieścić na profilu?

Wiele osób po utworzeniu konta na stronie randkowej staje przed dylematem jakie treści tam zawrzeć. Bez wątpienia istotną informacją jest lokalizacja, a wielu ludzi to pomija. Na przykład jeżeli przebywa się w Wielkiej Brytanii, należy napisać o tym w profilu, najlepiej z zaznaczeniem miasta zamieszkania. Najczęściej bowiem poszukuje się przyszłego partnera w oparciu o dane, że osoba ta przebywa w pobliżu. Poza tym należy wrzucić zdjęcie, dzięki temu częstotliwość odwiedzin profilu rośnie wielokrotnie.