Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co dobrze jest dowiedzieć wybierając rękawice bramkarskie?

  • Posted on: 10 August 2022
  • By: addmean
Do elementarnego sprzętu każdego bramkarza należą porządne bramkarskie rękawice. Możemy rozróżnić dwa główne typy rękawic, czyli meczowe i treningowe, ale wielu bramkarzy używa ich zamiennie, zależnie od swoich potrzeb i preferencji. Dobór odpowiednich rękawic jest dla zawodnika niezwykle ważny, gdyż zależeć od tego będzie nie tylko sprawna i dobra gra, lecz także ochrona przed kontuzjami.
białe rękawice piłkarskie
Author: Aidan
Source: http://www.flickr.com
Zawodowi bramkarze muszą niekiedy bronić bardzo silne piłki, i bez odpowiedniego zabezpieczenia bardzo łatwo mogliby nabawić się kontuzji. Dobre, markowe rękawice znacznie mogą ograniczyć takie ryzyko, z tego też powodu w pewnym momencie nie powinno się robić oszczędności na tego typu sprzęcie.

Typowe bramkarskie rękawice zbudowane są z kilku elementów. Pierwszym a przy tym bardzo istotnym ich elementem jest pasek. W dobrych rękawicach pasek jest wykonany z elastycznych bandaży i paska do owinięcia wokół ręki. Konstrukcja tego typu zapewnia solidny chwyt piłki, a przy tym ochrania przed urazami. Chwytna część, zwana również pianką odpowiedzialna jest za wyłapywanie lecącej piłki. Producenci stosują różne rodzaje pianek. W tanich modelach często są to wypełnienia kauczukowo-lateksowe lub cross 50cm3 nawet guma i materiał, a w lepszych przeważnie występuje latekst o zróżnicowanej gęstości i składzie. Jeszcze jednym elementem jest zewnętrzna część rękawic, z reguły zrobiona z miękkiej pianki, na niej są najczęściej nadrukowywane znaki firmowe i informacje o producencie.Każda firma wyposaża swoje rękawice w dodatkowe nowinki technologiczne, poprawiające ich bezpieczeństwo i możliwości. Mogą to na przykład być układy zapobiegające wyłamaniom, zaawansowane układy wentylacji czy też wzmocnienia poprawiającewybijanie piłek i piąstkowanie. Kupując model rękawic koniecznie powinno się je zmierzyć, bowiem może się okazać, że rękawice bramkarskie Nike na jedną osobę będą pasować idealnie, a ktoś inny nie do końca będzie się w nich dobrze czuł. Zakup bramkarskich rękawic dobrego producenta to pewność tego, że będą one długo służyć, a co najbardziej istotne, bramkarz będzie w nich w bezpieczny sposób mógł bronić swojej bramki.