Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jazda konna w stolicy

  • Posted on: 29 March 2022
  • By: addmean
Jazda konna kiedyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana użytkowo, dziś dostępna dla każdego, przechodzi swój renesans w kategoriach rekreacji, a także leczniczej. Funkcjonując w pośpiechu i tłoku, zapominamy jak niezbędny dla ludzi jest kontakt z naturą. Jazda konna jest nie tylko cudownym sportem poprawiającym kondycję i sylwetkę, ale też jest metodą na relaks i odcięcie od nudnej rzeczywistości.
koń
Source: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie ważne. Kształci, uwrażliwia, ma siłę przełamywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w nieco zmodyfikowanej formie niż dziś, znana jest od starożytności. Od ponad połowy stulecia cieszy się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, kontakt z koniem ma w sobie odrobinę magii. Żadna inna postać terapii nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, opiekuna i zwierzęcia musi być unikatowa, mimo że posiada ogromne spektrum możliwości, oddziałując psychomotorycznie, a także społecznie.Stajnia Warszawa ze swoją długoletnią historią ścigania na Służewcu, w pewien sposób zobowiązuje do nie zapominania o tradycji i wykorzystania oferowanych możliwości. Dalej wiele młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy własne zdolności w jeździe konnej i zdecydowanie należy zaakcentować, że jest to sport na całe życie. Dla starszych też, bo na nauczenie się jazdy konnej nigdy nie bywa za późno, a konie są wyrozumiałe.

W okresie zimowym, nie tylko dla wytrawnych jeźdźców pojawiają się w stajniach ciekawe propozycje. Przez wiele stadnin organizowany jest dla przykładu kulig, cieszący w jednakowy sposób starszych jak i maluchy.

Ciekawy tekst, nie sądzisz? Jeżeli więc chcesz przeczytać podobny materiał, sprawdź (http://www.e-hunter.pl/szelki-dla-psa) co dla Ciebie mamy, to również będzie w Twoim.

Jest to przyjemny pomysł na spędzenie chłodnego weekendu poza stolicą. Pomyśleć powinno się jednak o tym, że na kulig w zimie trzeba się odpowiednio ubrać, a potem już tylko zezwolić sobie na przeżywanie radości w czystej postaci. Stukot kopyt, pęd, padający biały śnieg… taka atmosfera służy odcięciu się od zmartwień.

Nieważne z jakiego powodu udajemy się do stadniny konnej, każdy odnajdzie tam coś zajmującego, co sprawi że jego życie stanie się chociaż troszkę bardziej kolorowe, a co więcej stajnia warszawa zawsze zachęci każdego szeroko otwartymi drzwiami.