Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Śruby, obejmy, szekle

  • Posted on: 25 June 2021
  • By: addmean
śruby
Source: www.morguefile.com
Szekla jest metalową klamrą z reguły w formie litery U. Stosowana jest wszędzie tam gdzie trzeba błyskawicznie połączyć na przykład liny. Ma ona różnorodne zastosowania na przykład przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś przyczepić, przywiesić bądź powiesić. Każda kupiona przez nas szekla musi mieć właściwy atest. Niejednokrotnie szekle - więcej w serwisie - używane są na żaglówkach, czyli jednostkach pływających służących przykładowo do celów wczasowych. Należy ona do tak nazywanych rezerwowych szpargałów, które powinien posiadać każdy żeglarz w swojej tak określanej kasetce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie trochę więcej, bowiem wielokrotnie spadają do wody i topią się.

Obejma zaciskowa służy na przykład do mocowania węży z grubej gumy. Także stosowana jest do rur wtenczas wykonana jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej istotnie zmniejsza masę obejmy i czyni ją bardziej elastyczną. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Warto także pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu bez problemu może być wykorzystywana na zewnątrz, ponieważ zmienne warunki klimatyczne nie mają na nią żadnego wpływu.śrubka
Source: www.morguefile.com
Śruby nierdzewne są gwarancją doskonałej jakości a także długowieczności. Przeważnie wykorzystywane to śruby A2 określane potocznie, jako właśnie nierdzewne oraz śruby (więcej dowiesz się na tej stronie) A4 nazywane śrubami odpornymi na kwasy. Te pierwsze stosowane są na przykład do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są znaczniej odporne na korozję niźli pierwsze i stosuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a też w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się między sobą głównie rozmiarami, kształtem łba a także zakończeniem. Śruby nierdzewne wspaniale nadają się na zewnątrz, gdzie przeważają zmienne warunki klimatyczne. Nierdzewność tego typu śrub czy w ogóle stali pozyskuje się dzięki dodaniu do stali odpowiednich dodatków stopowych przykładowo chromu. W związku z tym stal nierdzewna może być używana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na znaczne temperatury i posiada lśniący połysk.


Author: S.S.
Source: metfix.com.pl