Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Idealny sposób na rehabilitację

  • Posted on: 7 December 2021
  • By: addmean
Od dawna wiadomo, że zwierzęta mogą pomóc we właściwym rozwoju małych dzieci i mogą też pomóc w swoistego rodzaju wyciszeniu i uspokojeniu się ludziom starszym. Między innymi z tego powodu w wielu mieszkaniach są zwierzęta.
Nie chodzi jedynie o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę prowadzi do tego, że w mieszkaniu panuje całkiem inna atmosfera. We wspieraniu koordynacji psycho-ruchowej najlepszym zwierzęciem okazuje się koń. Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka forma ćwiczeń potrafi zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, mniej więcej tak samo istotny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko siedząc na koniu czuje się bezpiecznie. Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego typu problemami. Hipoterapia idealnie wspiera różne inne rehabilitacje - rehabilitacje.org -. By hipoterapia przyniosła oczekiwane rezultaty dobrze, by dziecko regularnie korzystało z tego typu zajęciach.

Pasja, która pozwala na lepsze życie Każda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie opcje wykupienia nawet kilkudziesięciu minut dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z jazdą konną. A te osoby, które uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o rehabilitacji - hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swej niepełnosprawności jeżdżą konno. Nie trzeba się bać, konie wyczuwają strach, trzeba po prostu chwilę przebywać w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Ludzie pracujący w stadninie powiedzą w jaki sposób się zachować siedząc na koniu. Poza tym nikt samych nas nie puści.


Na początku będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli nadal będziemy się bać, to nawet przez cały czas będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Z czasem przyzwyczaimy się do siodła. Obawy z każda minutą staną się mniejsze i niemalże na pewno zechcemy przyjść na kolejną lekcję. Konie potrafią uspokoić nawet najbardziej zdenerwowaną osobę. Tak, więc jeżeli nie mamy chwili by w codziennym dniu wziąć oddech i naprawdę się odprężyć to wizyta w stadninie będzie świetnym rozwiązaniem - ISKRA - stadnina koni jest miejscem, gdzie naprawdę można zapomnieć o troskach codzienności. I co bardzo istotne, dla konia nie jest ważne czy mamy dużo pieniędzy, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, te zwierzęta wszystkich traktują tak samo
.