Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rezerwacja noclegów first minute

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Władysławowo - plaża
Author: By dijey bobo
Source: http://www.flickr.com
Sezon wyjazdowy zbliża się do nas sporymi krokami. Mimo tego, że mamy dopiero polowe lutego, w pensjonatach i położonych nad morzem hotelach zaczynają się już walki o rezerwację na wakacje. Ci, jacy są bardziej ostrożni zarezerwowali sobie rezerwację jeszcze przed sylwestrem wybierając z licznych ogłoszeń np. . Wtedy ceny noclegów są najniższe.

Rezerwowanie pokoi i wycieczek z takim dużym wyprzedzeniem przyszło do Polski kilka lat temu z europy zachodniej. Niezwykle popularne w tamtych czasach last minute, czyli wakacje na ostatnia chwile, po obniżonych nawet o kilkanaście procent cenach było w tamtych czasach najczęściej sprzedającym się typem wyjazdów wakacyjnych. Jednakże last minute nie pasuje wszystkim, ostatecznie nie każdy może pozwolić sobie na wybranie urlopu w dowolnym czasie. Z tego powodu też z wyjazdów na ostatnią chwilę korzystali przede wszystkim studenci, jacy nie byli skrępowani obowiązkami oczekującymi na nich przy dzieciach lub w pracy. Z tego powodu też biura podróży dodały do swojej oferty rezerwację noclegów i wycieczek z dużym wyprzedzeniem, czyli tak zwane first minute. Jak można było się domyśleć, sprawa ta idealnie trafiła w potrzeby osób w wieku powyżej 35 lat, o stabilnej pozycji materialnej, którzy planują swe urlopy z minimalnie ośmiomiesięcznym wyprzedzeniem.

Chciałbym przytoczyć w tym miejscu krótki przykład oferty first minute. Jeżeli już teraz zarezerwuje się noclegi w Jastarni, standardowe biuro turystyczne zrobi promocję o około dwadzieścia pięć procent. Poza tym, dostaniemy także promocję na usługi dodatkowe w pensjonacie, tego typu jak przykładowo pełny barek albo darmowy dostęp do sauny.

Tego typu oferta obowiązuje nas jednak przez bardzo ograniczony czas. W zasadzie wszystkie biura podróży chcą promować takie rezerwacje, bo zawsze lepiej mieć środki na koncie wcześniej i sprzedane noclegi Ustka dla przykładu bardzo dobrze radzi sobie z takimi rezerwacjami. Szeroko zakrojona kampania reklamowa spowodowała, że ludzie wręcz walczą o jak najszybsze rezerwacje noclegów – dzięki temu mają pewność, że zastaną miejsce w swym ulubionym pensjonacie. Ja z w tym miejscu mogę bez najmniejszych oporów polecić właśnie rezerwację first minute – jeżeli jesteś pewien terminu swego urlopu, zawsze możesz zaoszczędzić kilkaset złotych.
Author: A.T.
Source: Eholiday.pl