Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju sprzęt wybrać do domowej salki ćwiczeń

  • Posted on: 9 July 2020
  • By: addmean
Niewątpliwie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to luksus. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna być zbudowana?Fundamentem każdej siłowni, także własnej niewątpliwie jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni
Author: JBLM MWR
Source: http://www.flickr.com
Urządzenie to pozwala na trening siłowy właściwie wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak również ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny sklep internetowy (przykładowo ten: atlas do domowej siłowni) łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd właśnie jego szeroka funkcjonalność.siłownia
Author: iStock.com
Source: iStock.com
Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni należy rozpocząć od atlasu. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, uwzględniając jego możliwości, co jest sporym plusem w przypadku, jeżeli siłownia ma stanąć w domu.

Dodatkiem do atlasu może być też gryf łamany. Przyrząd ten można zamocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na ćwiczenie ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Prócz urządzeń siłowych, należy zatroszczyć się też o urządzenia z grupy fitness, w celu utrzymania poprawnej kondycji. Tutaj sprawa jest łatwa – wystarczy podjąć decyzję i wybrać pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują też partie mięśni łydek, ud i pośladków. Orbitrek kettler (orbitreki) natomiast daje nieznacznie większe możliwości. Forma treningu podobnie opiera się na biegu, jednakowoż podczas ćwiczeń angażowane są także ramiona, co odciąża stawy kolanowe oraz biodra. Orbitrek przyczynia się więc także do pracy nad mięśniami ramion.

Jeżeli zafascynował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www klinika stomatologiczna warszawa a tam czekają na Ciebie informacje warte zainteresowania. Sprawdź je - będziesz niesamowicie zadowolony.

Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, trzeba zdecydować samodzielnie.