Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Gry planszowe – spędź czas ze swoim dzieckiem

  • Posted on: 7 May 2022
  • By: addmean
Kochasz swoje pociechy? Pragniesz wspaniale i rozwijająco spędzić czas z najmłodszymi? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie pobudza do rozwoju młodego człowieka, jak czytanie książek i gry planszowe, to powszechna opinia. W poniższym artykule podpowiem, jakie pozycje kupić, abyś i ty także czerpał zabawę z rozgrywki.


Gra planszowa - Qwirkle
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, lecz wymusza wiele myślenia. Rewelacyjnie sprawdzi się nawet w przypadku najmniejszych potomków, bo zasady są łatwe do przyswojenia. W pakiecie jest ponad setka kolorowych płytek z symbolami i należy zbudować z nich paski w wielu kombinacjach kolor-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Source: http://www.planszoweczka.pl/
Gra ta pomaga w nauce barw i rozpoznawania kształtów, i też stymuluje myślenie taktyczne, gdyż zawodnicy muszą sobie wzajemnie pokrzyżować plany.

Dla nieco starszych dzieci proponuję klasyczną grę Carcassonne. W opozycji od innych gier, nie ma ona w pakiecie planszy, a jedynie karty, tworzące mapę terenu, wykładane od razu na stół. Kluczem do zwycięstwa jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań zajętych terenów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten umili czas nawet 6 graczom i fantastycznie poszerzy umiejętność strategicznie, a także pozwoli dowiedzieć się wiele średniowieczu. Wielką zaletą Carcassonne jest jej żywotność.

Jeśli zafascynował Cię ten temat, to pod adresem (www.klubtanca.pl/silownia/porady-dietetyczne/) odnajdziesz więcej podobnych danych, które na pewno okażą się warte uwagi.

Gra planszowa - Cosmic Encounter
Source: http://www.planszoweczka.pl/
W działach z grami znajdziemy mnóstwo rozszerzeń, np. „The River”, ” The Princess and the Dragon” i „Grody mosty i bazary”

Za to dla zwolenników futurystycznych gier trafnym pomysłem na wieczór może stać się partyjka w Cosmic Encounter. Tytuł powstał 35 lat temu i mimo tego wciąż jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z uczestników reprezentuje inny gatunek kosmity, próbując przejąć władzę nad galaktyką. To naprawdę wspaniała rozrywka dla starszych dzieci, budująca umiejętności społeczne, takie jak zawieranie umów i aliansów i osiąganie wspólnego dobra. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie stymuluje intelekt, bo czasem kluczowe jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Najpopularniejsza edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Dla dojrzalszych już potomków rekomenduję Czarne historie, pozycję, która dla smarkaczy jest odrobinę za straszna. Przedstawiam zasady: pakiet zawiera karty z mrocznymi historyjkami, a grający mają za zadanie dedukować ich przyczyny według wskazówek wyznaczonego Mistrza Tajemnic. Ta zajmująca gra fantastycznie pobudza inteligencję.