Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Rękawice – atrybut każdego piłkarza

  • Posted on: 13 October 2021
  • By: addmean
Jeśliby zrobić badanie sondażowe wśród polskiego narodu i zadać pytanie o główną - ich zdaniem, narodową dyscyplinę sportu, z przekonaniem większa liczba biorących udział w sondażu odrzekłaby: futbol. Zastanawiające biorąc pod uwagę fakt iż, nasza drużyna w ostatnim czasie nie dostarczyła nam zbyt wielu powodów do dumy. Skąd więc taka odpowiedź? Może stąd, że piłka nożna to nie tylko wyniki.
zawodnik w rękawicach piłkarskich
Author: Matthew Wilkinson
Source: http://www.flickr.com
Ale stadiony kibiców, dzieci, rodzice dopingujące drużyny, a wszystkim przyświeca jeden cel – wspaniała zabawa, z dodatkiem pozytywnej rywalizacji. Piłka nożna ma to szczęście by cieszyć się w Polsce trwającą bez przerwy popularnością. Na skutek tego, że na boisku nie zobaczymy nigdy tych samych, powtarzających się akcji – każde wyjście drużyny na murawę to dla nas wielka zagadka i w pewnym sensie bardzo ciekawy spektakl. Atmosfera na meczach sprzyja rodzinnym wypadom.Jeżeli naszła nas ochota na wzięcie udziału w tym sporcie drużynowym i chcemy zacząć grać, nie musimy posiadać wielkich nakładów finansowych na ekwipunek (jak w przypadku wielu innych sportów) czy też warsztaty. Dobrze widziane są dobre buty i chęci. Inaczej ma się sytuacja, gdy bronimy bramki na boisku.

Jak sądzisz? Czy dane na omawiany wątek są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://www.teamsport.krakow.pl/plywanie/), a odnajdziesz tam wiele genialnych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Wówczas jeszcze potrzebujemy rękawic piłkarskich, które ułatwią chwyt piłki i zamortyzują siłę strzału w trakcie obrony. Chwytanie piłki na gołe dłonie nie należy do miłych doświadczeń. Jednak odzież bramkarska to nie tylko rękawice - nie należy też zapominać o ochraniaczach które zabezpieczają nasze kości przed groźnymi uszkodzeniami podczas np. kopnięcia w nogę przez przeciwnika, co sytuacje takie mają miejsce w tym sporcie regularnie. Nie ocalą nas przed bólem, ale zmniejszą niebezpieczeństwo wystąpienia siniaków, krwiaków i otarć. W czasie dni gdy na zewnątrz jest ciepło kwestia ubioru nie stanowi żadnego problemu. Pakujemy jedynie koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki oraz getry lub skarpetki.Strój na taką pogodę musi być przewiewny by nie spowodować przegrzania organizmu w trakcie treningu czy wyjścia na boisko. W czasie chłodniejszych dni dobrze jest zaopatrzyć się dodatkowo w bluzę i spodnie dresowe jeśli jest już naprawdę chłodno. Dres zagwarantuje nam spowolnienie procesu utraty temperatury ciała i mięśni. Właściwie ubrani będziemy mogli całym sobą zatracić się w tej emocjonującej grze.