Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wpzs-ecommerce.org/includes/menu.inc).

Co robić w Grecji?

  • Posted on: 22 January 2022
  • By: addmean
Pobyt w Grecji kojarzy się głównie ze słoneczkiem, piaszczystą plażą i morzem. Warto jednak pamiętać, że są tutaj także prześliczne góry i urzekająca obfitością przyroda, a tym samym świetne warunki, żeby zażyć nieco ruchu. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie. Mogą to być górskie eskapady, ale również żeglowanie.

polecana strona
Author: Jaume Escofet
Source: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma zapewne lepszego punktu do praktykowana sportów wodnych aniżeli Grecja, a przede wszystkim jej wyspiarska strefa. Idealna słoneczna aura, ciepłe oraz niczym nieograniczone wody z dogodnym dostępem do plaż jak też silny północny wiatr - to znakomite warunki dla każdego miłośnika wodnego szaleństwa.

Największą renomą cieszą się kitesurfing i windsurfing. Niektóre ośrodki na wyspach odwiedzane są tylko po to, ażeby rozpocząć tam lekcje czy doskonalić swe umiejętności w tejże dziedzinie. Bardzo znane szkoły mają lokale na przylądku Prasonisi i w miejscowości Palaiochora. Coraz to nagminniej możemy trafić do ośrodka kierowanego przez Polaków uznawanych zresztą w Grecji za znakomitych instruktorów.

Ażeby rozpocząć przygodę z łapaniem wiatru w żagle, nie trzeba jednak podróżować od razu do jednego z tych głośnych miejsc. Starczy wyszukać cichą zatoczkę z delikatną bryzą od morza. Z pewnością będzie można tam niedrogo pożyczyć oprzyrządowanie jak też skorzystać z fachowej rady - przejdź tutaj.

Sprytnym projektem na wczasy z przygodą wodną jest też zwiedzanie wysp dzięki charterowi żaglówek. Daje on istotnie nie ograniczone możliwości, uwarunkowane tylko grubością portmonetki a także naszymi umiejętnościami. Z wieloma jednostkami można umówić się na zwrot jachtu w zupełnie innym miejscu aniżeli przystań zaokrętowania, jest to niezwykle wygodne. Najodpowiedniejsze warunki panują na wiosnę bądź jesienią. Latem ceny są wysokie, a intensywny jak też porywisty wiatr wymaga dużego doświadczenia.


Jeśli masz ochotę pożeglować w Grecji nie czekaj, napisz w przeglądarkę hasło: Grecja wczasy ewentualnie last minute (zobacz: armenia last minute) all inclusive, a uzyskasz całe mnóstwo rezultatów!

Jeśli jednak żeglowanie z rozmaitych powodów nie jest naszą dziedziną, możemy skorzystać z rejsu regionalnym promem jakich wypływają w tamtym miejscu setki. Będzie szansa na odbycie romantycznej wycieczki a także zobaczenia otwartego morza.